Bugun...


Ercan DURNA

facebook-paylas
SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA DEĞER VERELİM!
Tarih: 26-11-2021 23:02:00 Güncelleme: 26-11-2021 23:02:00


Değerli okuyucularımız, Türkiye nereye koşuyor? Adeta yokluklar ülkesi olduk. Vatandaş ne yapacağını bilemiyor. Alım gücü iyice azaldı. Dolar, EURO, altın fiyatları her gün geçtikçe deyim yerindeyse rekor üstüne rekor kırıyor. Vatandaş çarşıya çıkmaya şaşırmış vaziyette.

 Vatandaş sebze, meyveyi çarşıda, pazarda kapanışa doğru ucuza almayı beklerken,  ekmek fiyatlarının artması ile ne yapacaklarını bilemiyor. Merkez Bankası faiz düşürdükçe döviz fiyatları uçuşa geçiyor. Enflasyon gün geçtikçe artıyor. Köylüler perişan, esnaf perişan, işçi perişan, memur perişan bir halde.

Bazı köylüler ilaçların pahalı olması nedeni ile mahsullerine ilaç veremediklerini yüksek sesle dile getiriyorlar.  Hal böyle olunca vatandaşlar ne yapacağını bilemiyor. Çok kişinin evine et zor girerken tavuk eti bile uçmaya başladı.

Fakir ailelerin çocukları okula giderken kitap, defter kalem almakta zorlandığı gibi çantalarını da alamadıklarını görmek mümkün.

Her gün onlarca cinayet işleniyor. Kadın cinayetleri haberleri süslüyor.  Vatandaşlar bunalıma girdiği için böyle bir girişimde bulunuyorlar. Çünkü çok sayıda vatandaş ekonomik darboğazına düştüğü için kavgalar alevlendi.

Buna artık birilerinin dur demesi lazım.

Ülkemizde ve tüm dünyada, iki yılı aşkın bir süredir COVİT-19 denen lanet bir salgın hastalıkla mücadele ediliyor.  Bu süre zarfında çok kişi sokağa çıkamadı yada çıktıysa korkarak çıktı. Bu süre içinde eşini ve çocuklarını günlerce görmeden, kendi sağlıklarını düşünmeden, kutsal görevlerini azim ve kararlılıkla sürdüren sağlık çalışanlarına bir sayfa açmadan geçemeyeceğim.

Tüm hastanelerdeki hekimlerimizle, Aile Sağlığı Merkezlerindeki hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarının büyük özveriyle çalışmaları, tüm halkımızca takdire şayan olarak karşılanmaktadır.

Pandemi süresince doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının bir bölümünü ne yazık ki kaybettik. Onlara salgınla mücadele süresince Sağlık Bakanlığı’nca ve devletimizin üst düzey yöneticilerince yasal düzenlemelerin yapılacağı dile getirilmesine rağmen hala neden hala hayata geçirilemedi?

Hergün farklı bir varyant ile karşılaşılıyor. Maaş ve ödeneklerinde yapılacak iyileştirme hekimlerimizi ve sağlık çalışanlarını bu zor süreçlerde bir nebze olsun mutlu edecektir.

 

 Bu yazı 3731 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI