Bugun...


Ercan DURNA

facebook-paylas
TOKAT VALİSİ BAL GİBİ!
Tarih: 11-07-2020 17:40:00 Güncelleme: 11-07-2020 17:46:00


İlimiz Tokat’ta şimdiye kadar 35 kişi valilik görevinde bulunmuş. Tokat, pastadan pay alan iller arasında ilk ssıralarda olmasa da görev yapan valilerin başarılı insanlardan oluşması ilin tek tesellisi olmuştur.

Vali devletin en üst düzey temsilcisi yetkilisidir. Hem devletten yana hem de milletten yana olmalıdır.

Peki, şuan görev yapan valimiz Dr. Ozan Balcı tanıyor musunuz? Nasıl bir yönetici, nereli, hayata bakış açısı nedir? Hizmet anlayışı ve inanlara yaklaşımı nedir?

Araştırmalara girdiğimizde karşımıza çok farklı bir insan çıktı. Hayatının daha ilk yıllarından beri başarılı olduğu gerçeği ortada.

Gelin valimizi hep beraber tanıyalım..

1974 yılında Ardahan'da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Ardahan'da tamamladı. 1992 yılında Ardahan Lisesi'nde okul birincisi olarak mezun oldu.

 1992-1994 Bölgelerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde eğitim gördü.

1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. İngiltere'de Exeter Üniversitesi, Tarih, Politika ve Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

 Yüksek lisans derecesi (2000-2001) aldı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye), Siyaset Bilimi ve Yönetim Bölümü'nde yüksek lisans yaptı (1999-2001).

 Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin 29. döneminde Kamu Diplomasisi Kursundan mezun oldu. 86. Dönem Kaymakam Adaylığı Kursunu üstün başarılı olarak tamamladı. 2012-2015 tarihinde arada doktora yapmak üzere İçişleri Bakanlığı'ndan İngiltere'de'ye gönderildi. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora yaptı ve doktora derecesi aldı. 
01-24 / 07/2017 tarihleri ​​arasında Japonya'da, Japonya'da Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİCA) ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın örgütü organize etmekte olan Yerel Kalkınmada Mülki İdare Amirlerinin Rolü üyesi eğitim programına katıldı. 
2018 yılında Türk İdareciler Derneği on yıl 10 Ocak İdareciler Gündüz odası En İyi Mülki İdare Amirleri Ödülü'ne Merzifon Kaymakamlığı'ndaki merkezini ve merkezdeki kitap okuma merkezindeki projelere yaklaşmayı planla elinden aldı. 
Ardahan-Damal, Balıkesir-Havran İlçeleri Kaymakamlık Vekilliği, Ordu-Akkuş, Adıyaman-Çelikhan, Siirt-Eruh, Sakarya-Taraklı, Şanlıurfa-Birecik, Samsun-Vezirköprü, Amasya-Merzifon Belli bir süre eski TC Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşar iken oluyor. 20.08.2017 tarihinde ve 2017/345 tarihinde Müşterek Kararname ile atandığı Kayapınar Kaymakamlığı görevine 12.09.2017 tarihinde başladı. Aynı zamanda Kayapınar Belediye Başkanı Vekili görevini de yürüttü. 
26 Ekim 2018 tarihinde ve 2018/202 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararı ile atandığı Tokat Valiliği görevine, 5 Kasım 2018 tarihinde başladı. 
Ozan Balcı evli ve üç çocuk babasıdır.

İşte gördüğünüz gibi genç yaşına rağmen başarılara imza atmış

Dr. Ozan Balcı, alışılmış kalıpları yıkmış, kendisine ulaşmak hiç de zor değil. Öyle görülmez, konuşulmaz biri asla değil. Her yerde her ortamlarda insanlar ile iç içe. İnsanların derdini kendi derdi edinen biri. İşin iyi tarafı insanları ayrım yapmadan seviyor. Eğitime ve kültüre çok önem veriyor.

Emrinde çalıştırdığı insanlara değer veriyor bir o kadar da yapmaları gereken işleri mutlak takip ediyor. Demek ki mükafatın olduğu yerde cezanın da olduğu vurgusunu yapıyor.

Sesli düşünüyor ve düşündüklerini de açıkça toplumla paylaşıyor. Bu davranışı sayesinde çok kısa sürede güven kazandı. İnsanlarla sıcak ve samimi diyaloglar kuruyor. Masa başı yöneticisi değil sürekli sahada ve sürekli milletin içinde. Öyle sert mizacı yok ama duruşunda bir saygınlık var. Yapmacık ve suni tavırları yok.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ı iyi analiz etmiş. Burasının bir sanayi şehri olmadığını gayet iyi biliyor.

Tokat’ın tarihsel, kültürel doğasına mutlak sahip çıkılması talimatını veriyor.

Tokat, kalkınacaksa tarım ve hayvancılık ile kalkınacak diyor ve bütün gücünü bunun için kullanıyor.

Tokatlı vatandaşların huzuru ve refahı için çalışmalara devam ediyor. Valimizin en çok hoşuna giden husus ise Tokatlıların uyum içerisinde olmaları.

Evet, sevgili okuyucularımız işte size valimizi kısaca tanıtmış olduk. Tokat’ta yaşayan bir vatandaş olarak böyle başarılı bir valimiz olması açıkça beni son derece memnun ediyor. Umarız kendisinin daha uzun sürede ilimizde kalması.Bu yazı 4690 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI