Bugun...TURHAL' DA İHYA VETERİNER KLİNİĞİ YENİ ADRESİNDE HİZMETE BAŞLADI

İhya Veteriner Kliniği yeni adresi olan Celal Mahallesi Şehit Emrah Çeçen Cad. No:44 adresinde hizmete açıldı.

facebook-paylas
Güncelleme: 23-06-2021 23:00:53 Tarih: 23-06-2021 22:46

TURHAL' DA İHYA VETERİNER KLİNİĞİ YENİ ADRESİNDE HİZMETE BAŞLADI

İhya Veteriner Kliniği yeni adresi olan Celal Mahallesi Şehit Emrah Çeçen Cad. No:44 adresinde hizmete açıldı.

Tokat Aktüel olarak, Turhal ilçesinin gözde veterinerlerinden Ahmet Mustafa Başal’ı makamında ziyaret ettik ve hayırlı olsun dileklerinde bulunduk.

Bu arada da vermiş olduğu hizmetleri sorduğumuzda bizlere şunları söyledi…

Bizler Veteriner hekim olarak, veteriner tıp uygulamalarını uzmanlıkla yapan ve insan olmayan hayvanların üremelerinin engellenmesi veya arttırılmasına, beslenmelerine, hastalıklarına, rahatsızlıklarına ve yaralanmalarına uzmanlıkla müdahale eden, koruyucu hekimlik uygulamalarıyla hastalıkları ve bozuklukları daha oluşmadan önleyen, hayvan hastalıklarının ve parazitlerin kontrol altına alınması için araştırmalar ve uygulamalar yapan, yaptığı çalışmalarla insan sağlığına da hizmet eden bir tıp mensubuyuz.

 


Klinikte muayene, teşhis tedavi, laboratuar, cerrahi operasyonlar,aşılama, dahiliye, koruyucu hekimlik, ağız diş sağlığı, kedi, köpek, kuş, tavşan yemi ve pet kuaför işlemleri yapılacak. 

Veteriner hekimlerin çoğu klinik ortamlarda çalışırlar, hayvanları doğrudan tedavi ederler. Bu hekimler her türlü hayvanın tedavi edilmesiyle ilgili genel uygulamalarda da bulunabildikleri gibi; hayvanların bir grubu üzerinde (refakatçi hayvanlar veya pet hayvanları, çiftlik hayvanlarıhayvanat bahçesi hayvanları, tek tırnaklılarvahşi yaşam hayvanları); ya da veteriner tıbbın bir dalında (cerrahi, dermatoloji ya da iç hastalıkları) uzmanlaşabilirler. Diğer sağlık profesyonelleri gibi, hastalarıyla ve hasta sahipleriyle etik prosedürler çerçevesinde ilgilenirler. Meslek içinde güncel tartışmalar; örneğin kedilerin tırnak ve kuyruklarının kesilmesi, köpeklerin kulaklarının kırpılması ve sessizleştirme uygulamaları gibi davranışsal sorunlar için tamamen kozmetik veya gereksiz olduğuna inanılan bazı prosedürler etik sayılmayabilir,

 

İhya Veteriner Kliniği bünyesinde, kedi, köpek ve süs kuşları başta olmak üzere tavşan, hamster, kaplumbağa, sürüngenler, yabani kanatlılar ve sincap gibi hayvanların muayeneleri yapılmaktadır. Kliniğimiz bünyesinde muayenenin yanısıra check up hizmeti de verilmektedir.

İhya  Veteriner Kliniği bünyesinde, evcil hayvanların her türlü ithal aşıları yapılmakta ve kullandığımız hasta kayıt programı sayesinde aşı tekrarlama zamanları evcil hayvan sahiplerine telefon ya da sms yoluyla bildirilmektedir.

İhya Veteriner Kliniği bünyesinde,diş çekimi, diş dolguları, kanal tedavisi, diş taşları temizliği, ortodontik tedaviler, diş radyografisi, periodontal hastalıkların tedavileri, diş kırıklarının restorasyonu, çene cerrahisi gibi işlemler yapılabilmektedir.

Kliniğimizde, göz hastalıklarının tanısı amacıyla schirmer gözyaşı testi, fluorescein boyama, tonopen ile göz tansiyonu ölçümü, fundus muayenesi gibi tanısal işlemler ve katarak, göz tansiyonu, göz kapağı, kornea cerrahisi gibi operasyonlar yapılmaktadır.

Küçük dostlarımızın tedavisi bazı durumlarda cerrahi operasyonlar gerektirmektedir. Özellikle kırık, tümör uzaklaştırılması, yara tedavilerinde cerrahi operasyonlar uygulanabilmektedir. - Kısırlaştırma ve Sezeryan Operasyonları - Ortopedik Operasyonlar - Yumuşak Doku ve Tümör Operasyonları...

Kliniğimiz bünyesinde hasta hayvanların hekim gözetiminde yatırılarak tedavisi sağlanmaktadır. Kliniğimizde yoğun bakım ünitesi mevcut olup gerekli görülen durumlarda hasta hayvanların yoğun bakım ünitesinde hospitalizasyonu sağlanmaktadır. Aynı zaman da küçük dostlarımız için pansiyon hizmeti...

Küçük dostlarımızın ihtiyaç duyduğu petshop ürünleri, aksesuarlar ve mamalar, hasta hayvanlar için Prescription diet mama çeşitleri de kliniğimizde bulunmaktadır.

Kliniğimizde genel olarak :

Mikroçip

Diş Bakımı

Kan Analizi

Koruyucu Hekimlik

Doğum

Pet Kuaför

Pet Market

Rasyon

Teşhis-Tedavi

Suni Tohumlama

Ultrasonografi

Aşı

Cerrahi Müdahale

Danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
Editör: Ercan Durna

Bu haber 718 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI