Bugun...TOKAT'TA HES KODU MECBURİYETİ GETİRİLDİ!

Tokat'ta ve tüm ilçe merkezlerinin giriş-çıkışlarında, halkın yoğunluk gösterdiği ana cadde, meydan, AVM vb. yerlerde kolluk kuvvetlerince yapılan denetimler esnasında vatandaşlardan HES kodu sorgulaması yapılacak, tedbirlere uymayanlarla idari para cezası verilecek.

facebook-paylas
Güncelleme: 25-11-2020 17:48:14 Tarih: 25-11-2020 17:39

TOKAT'TA HES KODU MECBURİYETİ GETİRİLDİ!

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 24.11.2020 tarihinde Saat 09:00 da Tokat Valisi Dr. Ozan BALCI Başkanlığında, “Koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında Tokat’ın Genel Durumunu” görüşmek üzere Kurul Üyelerinin iştiraki ile toplandı.

 Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının, kamu düzeninin bir parçası olan kamu sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetmek amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda bugüne kadar birçok İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararı alınarak uygulamaya geçirildi.

 Yapılan toplantıda;

1. İlimiz ve tüm ilçe merkezlerinin giriş-çıkışlarında, halkın yoğunluk gösterdiği ana cadde, meydan, AVM vb. yerlerde kolluk kuvvetlerince yapılan denetimler esnasında vatandaşlardan HES kodu sorgulamasının yapılmasına,

2. İçişleri Bakanlığının 18.11.2020/19161 sayılı Genelgesi kapsamında, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince alınan 18.11.2020/100 no.lu kararın 3 üncü maddesinde faaliyetleri durdurulan işyerlerinden; lunapark, yüzme havuzları, masaj salonları, SPA merkezleri ile tüm spor merkezlerinin kapsam dışında tutulmasına ve faaliyetlerine devam edebilmelerine.

3. Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek başta denetimler olmak üzere, uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına;

4. Alınan kararın Gereği için Tüm İlçe Kaymakamlıklarına İlgili Kamu Kurum Kuruluşlarına ve meslek odalarına tebliğine, bilgi için Cumhuriyet Başsavcılığına ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Üyelerine gönderilmesine. Oy birliğiyle karar verildi.
Editör: Ercan Durna

Bu haber 305 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI