Bugun...SOSYAL MEDYADA HAKARETE Mİ UĞRADINIZ?

Sosyal medyada hakkınızda hakaret ve küfür mü var? Yapanın yanına kar kalmasın diyorsanız bu yazıyı okuyunuz..

facebook-paylas
Tarih: 09-08-2022 22:07

SOSYAL MEDYADA HAKARETE Mİ UĞRADINIZ?

Spor Kamuoyunda en çok hakarete ve küfüre uğrayan birimin Futbol ailesinde hakem, yardımcı hakem, gözlemci, temsilcilere, teknik direktörlere ve futbolcular olduğu iddia edilmektedir.

Peki, görevini layığı ile yapmaya çalışan bu insanlara hakaret ve küfürü daha çok hangi alanlarda yapmaktadırlar?

Twitter , Facebook , TikTok vs gibi tüm sosyal medyalarda yapılmaktadır.

Bu yapılan hakaretler yanlarına kar kalmalı mıdır?,

Futbol ailesinin değerli insanları hayır yanlarına kar kalmasın, mutlaka cezasını çeksin diyorsanız aşağıda ki yazıyı mutlaka sonuna kadar okumalısınız..

TCK’nın ilgili maddelerine göre, hakaret suçunun maddi unsurlarını bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir veya olgu isnat etmek veya sövmek oluşturur.  

 

HAKARET VE KÜFÜR İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİLDİR!

Çevrimiçi sosyal medya araçlarının kullanımının artması hakaret başta olmak üzere birçok sosyal ağ problemini beraberinde getirdi. Sosyal ağlarda hızla yayılan hakaret içeren yazı, resim, kışkırtıcı karikatür, tweet, post vb. iletiler ifade özgürlüğünün ötesine geçmektedir. Dahası bir olayı, rejimi, etnik kökeni, cinsiyet ayrımcılığını, krizi, gündemi vb. durumları hedef alan ve kontrolsüz bir şekilde yayılan bu içerikler insanlar arasında korku ve endişeye sebep olmaktadır.

HAKARET EDENLER NASIL BULUNACAK?

Tasarlanan Hakaret Algılama Sistemi ile hakemlere, gözlemcilere, temsilcilere, teknik direktörlere, futbolculara, yöneticilere edilen küfür ve hakareti bu sezon içerisinde sosyal medya üzerinden minimuma düşürmek/ hatta tamamen ortadan kaldırmaktır.

 Proje sürecisinde maçların aktif saatlerinde sosyal medyayı takip eden bir yapay zeka yazılımı ile bu gibi problemler (küfür, hakaret, kışkırtma vb.) tespit edilmektedir.

 Yapılan bu uygulama ile küfürler ve hakaretler yapay zeka sistemi ile 7 / 24 şekilde tespit edilebilmektedir. Sosyal medya uygulamasında küfür ve hakaret eden kullanıcıların adı soyadı ıd hesabı IP hesabı ve hakaret içeriği gibi verilere ulaşılmaktadır. Twitter , Facebook , TikTok vs gibi tüm sosyal medyalarda çalışan bu sistem kelime isim vb  belirlenen arama detayları ile tarama gerçekleştirip sonuçları detaylı bir şekilde raporlanmaktadır.

HAKARET EDEN NASIL BULUNACAK?

Kısaca isim yazılıyor bütün seven sevmeyen söven küfreden hepsi birer birer ortaya çıkıyor.

Kişiye yapılan hakaretler büyük bir hukuk bürosunda değerlendiriliyor.  Hakarete uğrayan kişi Hakemin Sesi Ercan Durna’ya ulaşarak bu hukuk bürosuyla irtibata geçirilecek. Kişi maddi ve manevi dava açabilecek.

Burada en büyük amaç;  il hakeminden FİFA hakemine kadar arkadaşlara yönelik sabrı taşıran hamleleri sona erdirmek..

Bütün bunlar hayata geçerse Fair Play ruhu canlanacaktır.

Evet arkadaşlar, hakaret edenlerin  yanına kar kalmasın diyorsanız ücretsiz olan bu uygulamada yerinizi alınız.. Hakarete son diyorsanız gelin elbirliği ile hareket edelim.

Ercan Durna: 0533 729 35 35
Editör: Ercan Durna

Bu haber 156 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI