Bugun...KILIÇTAROĞLU TOKAT'TA STK VE MUHTARLAR İLE BULUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, Tokat'ta STK ve Muhtarlar ile bir araya geldi.

facebook-paylas
Güncelleme: 20-10-2022 18:07:59 Tarih: 20-10-2022 17:59

KILIÇTAROĞLU TOKAT'TA STK VE MUHTARLAR İLE  BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Tokat'a geldi. Kentte esnaf ziyareti, Sivil Toplum Kuruluşları, iş insanları ve öğrenciler ile bir araya geldi. l Kılıçdaroğlu, "Biz Kuvayımilliyeciyiz. Ülkemize barışı getireceğiz, ülkemize huzuru getireceğiz, kamplaşmayı bitireceğiz. Kimlik ve inanç üzerinden siyaseti bitireceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Tokat İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programlara katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz Kuvayımilliyeciyiz. Ülkemize barışı getireceğiz, ülkemize huzuru getireceğiz, kamplaşmayı bitireceğiz. Kimlik ve inanç üzerinden siyaseti bitireceğiz" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Tokat'a geldi. Kent merkezinde esnafı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, daha sonra vatandaşlara seslendi. Türkiye'nin içinde bulunduğu durumun hoş olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Herkes kafasında ciddi bir sorun taşıyor. 'Ne olacak' diye bekliyor. Kimsenin umutsuzluğa kapılmasını istemem. Şu an sağımızda, solumuzda esnaf kardeşlerimiz var. Onların kazanması lazım. Ahi Evran geleneğini sürdürmesi lazım. Herkesin ürettiği, kazandığı, alın teri döktüğü bir Türkiye, güzel Türkiye'dir. O Türkiye'de ancak huzur olabilir. Fakat esnafa vermiyorlar, çiftçiye vermiyorlar, emekliye vermiyorlar, işçiye vermiyorlar; 5'li çetelere veriyorlar. O 5'li çetelerden hak etmedikleri paraların tamamını alacağım, esnafa vereceğim. Esnafın, çiftçinin, işçinin, emeklinin herkesin alın terine değer veren birisiyim. Beni şöyle tanımlayın; Ey Kılıçdaroğlu sen kimin adamısın? Ben de diyorum ki; ezilenlerin, garibanların, işsizlerin, esnafın, çiftçinin, emeklinin, sanayicinin adamıyım. 5'li çetelere hizmet eden birisi değilim. Bunu herkesin bilmesini isterim" dedi.
 

'BİZİM MİLLİYETÇİLİĞİMİZ TÜRKİYE'NİN ÇIKARINI KORUMAKTIR'


Kendilerinin milliyetçilik anlayışıyla iktidardakilerin milliyetçilik anlayışı arasında siyah ile beyaz arasındaki fark kadar fark olduğundan bahseden Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

"Bizim milliyetçiliğimiz vatanseverliktir, bayrağını sevmektir. Bizim milliyetçiliğimiz herkesin kimliğine, yaşam tarzına, inancına saygı göstermektir. Bizim milliyetçiliğimiz, Türkiye'nin çıkarlarını ve itibarını korumaktır. Onlar, İdlib kentinde 33 askerimiz şehit olduğunda hesabını soramadılar, koşa koşa Putin'in ayağına gittiler; 'Ben ettim sen etme' dediler. Biz bunu yapmayız. Biz Türkiye'nin itibarını koruruz. Gidip, askeri hastanelerin tamamını kapattılar. Dünyada hastanesi olmayan tek ordu; Türk Silahlı Kuvvetleri. O hastaneleri, GATA dahil hepsini alacağız. Allah nasip eder iktidar olduğumuzda 1 hafta içerisinde şanlı ordumuza teslim edeceğiz. Yetmedi, şanlı ordumuzun elinden tank-palet fabrikasını aldılar. Götürdüler, Katarlılara verdiler, yandaşlara verdiler. Kendi ordusundan tank-palet fabrikasını alıp, yabancılara teslim edenlerden hem hesabını soracağız hem de o fabrikaları yine ordumuza teslim edeceğiz. Bunu 1 hafta içinde yapacağız. Kimse endişe etmesin."


MİLLİYETÇİLİK, TOPRAĞINA SAHİP ÇIKMAKTIR


Milliyetçiliğin vatanseverlik olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Milliyetçilik, toprağına sahip çıkmaktır. Süleyman Şah Türbesi'ni kendi toprağımızdan, vatanımızdan kaçırdık. Kendi bayraklarını indirdiler. Allah nasip ederse geleceğiz, Millet İttifakı olarak geleceğiz. Süleyman Şah Türbesi'ni gene toprağımıza götüreceğiz. Bayrağımız yeniden dalgalanacak. Bunu şunun için anlatıyorum; hep CHP'yi suçluyorlar. Açık ve net söylüyorum. Burada söylüyorum, yüzüne de söylüyorum. Fakat bunu anlamıyorlar. Gidip başka anlatıyorlar. Milliyetçilik, ordusuna sahip çıkmak demektir. Güvenlik güçlerine sahip çıkmak demektir. Milliyetçilik, Türkiye'nin itibarına sahip çıkmak demektir. Siz kim, milliyetçilik kim? Türk Telekom nasıl gitti? Bizim bankalardan krediyi çektiler. Aldılar, götürdüler, yatırdılar. Türk Telekom'u aldılar, binalarını sattılar. Bakır kablolarını, inşaatlarını sattılar. Arkasından borç ödemeye gelince 'Alın sizin olsun' dediler. 'Borçlar da sizin olsun' dediler. Şu anda Avrupa'nın en pahalı ve en yavaş internetini kullanıyoruz. Maliyeti bu oldu. Zararı bizim sırtımıza. Yine milletin sırtına yıktılar. Bay Kemal, buna sessiz mi kalacak? Kalır mıyım? Bu milletin hakkını ve hukukunu sormak zorundayım. Esnaf kardeşlerim, Allah nasip eder Millet İttifakı olarak geldiğimizde; ilk 1 hafta içinde ister bankalardan, ister esnaf kefaret kooperatifinden, ister tarım kooperatifinden aldıkları kredilerin faizlerini sileceğiz. Yeter yahu, esnafı perişan ettiniz. Çiftçiyi perişan ettiniz. Çiftçiyi toprağa küstürdünüz. Yeniden ama yeniden ahlaklı ve güzel bir Türkiye'yi inşa edeceğiz" diye konuştu.


BİZ HAKKI, HUKUKU VE ADALETİ GETİRECEĞİZ


Siyasete ahlakı getireceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Siyaset, cep doldurma sanatı değildir. Siyaset, köşeyi dönme sanatı değildir. Siyasete girdiğim gün, kendi mal varlığımı kendi internet siteme koydum. 'Mal varlığım budur, alacağım, borcum budur' dedim. Ama ben defalarca sordum; sizin mal varlığınız nedir? Buradan oğlun para gönderecek, milyon dolarları Amerika'ya gönderecek. Senin kızın da o paraları alacak, gökdelen yapacak ve Bay Kemal bunu seyredecek öyle mi? Hayır, yemezler. O paraların tamamını Türkiye'ye getireceğim, esnafa ve çiftçiye vereceğim, herkes bunu öyle bilsin. Hiç endişe etmeyin; hakkı, hukuku ve adaleti getireceğiz. Devletin dili adalettir. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz, devlet çürür. Devlet liyakatle yönetilir, devlet ahlakla yönetilir, devlet erdem ile yönetilir, devlet bilgi ile yönetilir. Devlet, sosyal devlet olmak zorundadır. Fakirin, fukaranın yanındaki devlet sosyal devlettir. Bunu yapmazsanız devleti büyütemezsiniz. Dolaysıyla adalet devletin dilidir, adaleti sağlamak zorundasınız. Adaleti sağlayacağım, hiç kimse bundan endişe etmesin. Liyakati sağlayacağız, işi ehline vereceğiz. Bizim inancımızda da vardır zaten bu, işi ehline vermek. 'Türk bayrağına temsil' diyerek rüşvet alan adamı, nasıl büyükelçi tayin edersiniz? O rüşvetçi büyükelçilerin tamamını geri çağıracağız. Rüşvetçi birisi, Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil edemez." 

'MEYDAN OKUYORSAN KARŞIMA ÇIK'

Tüm demokrasilerde iktidar ve muhalefet partilerinin genel başkanlarının televizyonlara çıktığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Rahmetli Ecevit, Süleyman Demirel, Turgut Özal, televizyonlara çıkarlardı. Beraber, uygar insanlar gibi gazeteciler soru sorar; cevap verirlerdi. Şimdi benden kaçıyor, karşıma çıkmıyor. Tokat'tan, esnafın arasından, yeniden Erdoğan'a meydan okuyorum. Yüreğin varsa, cesaretin varsa, hesap verilecek hiçbir şeyin yoksa karşıma gelirsin. Devletin bütün imkanları önünde, devletin bütün imkanları emrinde. İstersen tek başına, istiyorsan yanına bakanlarını, danışmanlarını al, arzu edersen prompterini yanına al, vallahi de billahi de tek başıma çıkacağım. Hangi televizyonu istiyorsan, senin dünya kadar yandaş televizyonun var; o televizyonlara çıkarım. Fakat karşıma çıkmaya cesaret edemiyor. Bulmuş AK Parti milletvekillerini bana oradan meydan okuyor. Sen kim, meydan okumak kim? Meydan okuyorsan karşıma çık. 'Yiğitler gibi, aslanlar gibi çıkacağım' dersin. O zaman diyeceğim ki; helal olsun, demek ki karşıma çıkabiliyor" dedi.


'ÜLKEMİZE, BARIŞI, HUZURU GETİRECEĞİZ'


Hiçbir zaman, hiçbir egemen gücün karşısında eğilmediklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Kuvayımilliyeciyiz. Fakat onlar, 3-5 kuruş para için Türkiye'deki adaleti sattılar. Kaşıkçı cinayetinin dosyasını götürüp, katile temsil ettiler ve Türkiye'nin itibarını satıyorlar. Suriye tezkeresine ret verdik. Sağda solda bağırıyor; vay efendim bunlar terör örgütüne destek veriyor, o yüzden Suriye tezkeresine hayır verdiler. Tokatlı kardeşlerime soruyorum. Siz Türkiye'de yabancı asker postallarını istiyor musunuz, istemiyor musunuz? Biz de 'Kendi ülkemizde yabancı asker postalı istemiyoruz' dedik. 'Kendi ülkelerimizde yabancı asker istemiyoruz' dedik. Bu nedenle tezkereye 'hayır' oyu verdik. Beni üzen ne biliyor musunuz? Etrafta 'Milliyetçiliğim' diyerek afra tavra yapıyorlar. Bir partinin adı da milliyetçi. Ne milliyetçiliği kardeşim, bu ülkede terörle mücadeleyi bizim askerimiz, bizim polisimiz yapıyor. Bu mücadeleyi 35-40 yıldır yapıyor. 35-40 yıldır bizim askerimiz, polisimiz terörle mücadele edecek; sen gideceksin yabancı askerleri Türkiye davet edeceksin öyle mi? O zaman olmaz. O zaman adımız Bay Kemal olmaz. Biz Kuvayımilliyeciyiz. Dolayısıyla hiç kimse endişe etmesin. Ülkemize barışı getireceğiz, ülkemize huzuru getireceğiz, kamplaşmayı bitireceğiz. Kimlik ve inanç üzerinden siyaseti bitireceğiz. Kimlik siyaset konusu olmaz, sen bak esnaf kazanıyor mu? Çiftçi kazanıyor mu?  Anne-baba kızını üniversiteye göndermiş ve aylardır işsiz geziyor, siyasetin konusu bu" diye konuştu.


PROGRAMA KATILAN MİLLETVEKİLLERİ


CHP’li Kılıçdaroğlu’nun programına eşlik eden isimler ise şöyle: CHP Samsun Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Neslihan Hancıoğlu, İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi, KİT ve Dijital Mecralar Komisyonları Üyesi Özgür Karabat, İstanbul Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Emine Gülizar Emecan, Amasya Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Mustafa Tuncer, Trabzon Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ahmet Kaya, Ordu Milletvekili ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Mustafa Adıgüzel, Edirne Milletvekili Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Okan Gaytancıoğlu, Samsun Milletvekili, KİT Komisyonu Üyesi Kemal Zeybek,  Ankara Milletvekili, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Servet Ünsal ve Tokat Milletvekili Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Kadim Durmaz.

Ayrıca Başdanışman Tuncay Özkan da katılanlar arasında yer aldı.

BASIN AÇIKLAMASI CUMA GÜNÜ SAAT 11.00’de

 

21 Ekim Cuma günü ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yine partililer ve il dışından gelen milletvekilleri ile Sigara Fabrikası önünde saat 11.00’da basın açıklaması gerçekleştirilecek.

 

 

 
Editör: Ercan Durna

Bu haber 203 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI