Bugun...Hüseyin Akgün'den çarpıcı açıklamalar

TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün’den İlginç Açıklamalar

facebook-paylas
Tarih: 19-01-2021 11:38

Hüseyin Akgün'den çarpıcı açıklamalar

TDP Genel Başkan Yardımcısı Turhallı Hüseyin Akgün, Türkiye’nin içinde bulunduğu konulara değindi ve mensubu olduğu partinin misyonları hakkında bilgiler verdi.

Türkiye Değişim Partisinin ilkelerinden bahseden Akgün; Atatürk’ün ilkelerini savunan, Cumhuriyetimizin değerlerini geliştirerek savunan, evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygılı, emeğe emekçiye, işçiye, üreticiye saygı duyan, örflerimize, gelenek ve göreneklerimize her zaman saygılı olan ülkemizin en demokratik partisidir.

EKONOMİ İYİYE GİTMİYOR!

Genelde yurttaşlarımızın, partimize gelen insanların rahatsız olduğu konu ve konulardan bahseden Akgün; en başta mevcut iktidarın yorulduğunu ana muhalefetin ve diğer muhalefet partilerinin artık bu işi yapamadıklarını, ekonomiye baktığımızda ekonominin iyi gitmediğini ve yurttaşlarımızın dar boğaza girdiğini görüyoruz. Ve bunu çok sıklıkla duyuyoruz. İktidara ve muhalefet partilerine seslenen Akgün, ittifaklar kuruyorlar ama maalesef oy oranlarında yükseliş yok dedi.

İKTİDAR EKONOMİYİ DOĞRU YÖNETEMİYOR!

İktidarın ekonomiyi doğru yönetemediğini ifade eden Akgün Covid-19 sürecini başta güzel yönettiler ama sonrasında bu süreci doğru yönetemediler dedi. Tüm halkımız iktidarın artık yorulduğunu düşünüyor. Anketlere baktığımızda artık yeni bir partiye ihtiyaç duyulduğunu görüyoruz. Halkımız artık diyor ki; “yeni bir parti, yeni bir oluşum görmek istiyoruz.” Aslında biz yurttaşlarımızın isteklerini karşıladık. Partiyi biz kurmadık yurttaşlarımız bize partiyi kurdurdu dedi.

BİZ HANGİ İTTİFAKIN YANINDA MIYIZ?

Bir gün koalisyon olduğunda siz Cumhur İttifak’ımı, Millet İttifak’ımı hangi tarafta yer alırsınız sorularına cevap veren Akgün;

“Biz baktığımız zaman halkın her iki yönde güvensizliğin ve oy kaygısının oluştuğundan dolayı ittifak kurmaya yöneldiler diyerek, “biz sağ el ile, sol eli bir araya getirmek istiyoruz. Biz tüm halkımızı ayrıştırmadan, bölüştürmeden herkese eşit şekilde davranan bir parti oluşturmak istiyoruz” dedi.

TÜRKİYE’DE SİYASİ AHLAK BOZULDU!
 

Türkiye’de siyasi ahlakın çok bozulduğunu ifade eden Akgün; “biz iktidara gelince önce siyasetin ahlakını düzelteceğiz. Artık şiddet dili değil, sevgi dili konuşulacak. Biz iktidarın, muhalefetin yaptığı doğru şeyleri her zaman takdir edeceğiz. Yaptığı yanlışları da çözümleri ile birlikte ileteceğiz” dedi.

Akgün; “Bizim partimizin getireceği sistem yurttaşlarımız için önemli bir faktör olacak. Bu ülkede değişim “Türkiye Değişim Partisi” ile olacak” diyerek sözlerini noktaladı. 

 
Editör: Ercan Durna

Bu haber 390 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI