Bugun...AKGÜN: BASIN HÜRDÜR SANSÜR EDİLEMEZ

Türkiye Değişim Partisi Bilgi ve İletişim Sistemleri Genel Başkan Yardımcısı Turhallı Hüseyin Akgün Basın emekçilerinin sorunlarını dile getirip 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

facebook-paylas
Güncelleme: 10-01-2021 13:34:24 Tarih: 10-01-2021 13:28

AKGÜN: BASIN HÜRDÜR SANSÜR EDİLEMEZ

Türkiye Değişim Partisi Bilgi ve İletişim Sistemleri Genel  Başkan Yardımcısı Turhallı Hüseyin Akgün Basın emekçilerinin sorunlarını dile getirip 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Türkiye Değişim Partisi’nin basın hak ve özgürlüklerine önem verdiğini vurgulayan Akgün, “Çeşitli nedenlerle baskı altına alınmış ve kısıtlamalara maruz bırakılmış basın kuruluşlarının tüm Türkiye’de sesi olacağız  Türkiye Değişim Partisi İfade özgürlüğünün savunucusudur.” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Bilgi ve İletişim Sistemleri Genel Başkan Yardımcısı Akgün, gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunu ve Anayasanın 28. Maddesi’nde yer aldığı gibi Basının hür olması gerektiğini ve kesinlikle sansür edilemeyeceğini vurguladı.

Akgün, “Türkiye Değişim Partisi iktidarında basın kuruluşlarımız her türlü eleştiri ve sorgulama hakkına sahip olacaktır çünkü bizler, eleştirinin gücüne inanan ve medyanın özgür olduğu çağdaş Türkiye’nin savunucularıyız. Gazetecilerin yazdıkları haberler nedeniyle hapishanelere atılmadığı, bilgiye ulaşmada önlerine çıkan tüm engellerin kaldırıldığı, iş güvencesinin sağlandığı, yıpranma haklarının korunduğu, saygınlığının korunması ve geliştirilmesi konusunda alınması gereken önlemlerin tartışılıp çözümlenmesi için tüm siyasal partileri önyargısız bir biçimde bir masa etrafında toplandığı bir iktidar dönemi göreceksiniz. Yarın bugünden daha aydınlık olacaktır. Bu duygularla tüm çalışan ve çalışamamak zorunda bırakılan gazetecilerin  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” diye ifade etti.
Editör: Ercan Durna

Bu haber 299 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI